fqjenfiq9072 fqjenfiq9072
  • 16-10-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost 1.30 per pound.What is the cost of 6.2 pounds of apple

Respuesta :

Dragonlov46er
Dragonlov46er Dragonlov46er
  • 16-10-2021

Answer:

That would be 8.06 lbs of apples for 6.20$.

Step-by-step explanation:

1.3 * 6.2

Answer Link
miracle06ikwuakolam
miracle06ikwuakolam miracle06ikwuakolam
  • 16-10-2021
The answer is 8.06. Because 1.30 x 6.2
Answer Link

Otras preguntas

Which word correctly completes the sentence? My oldest __________ coin collection includes some rare and valuable items.         A. brothers       B.
If the radius of a circle is increased by 50 %, what will be the percent increase in the circumference of the circle? (Circumference 2*pi *r)
An example of a vestigial structure is the a. kangaroo pouch. b. human tail bone. c. cat forelimb. d. all of the above
Explain why dogs pant during hot summer days using the concept of evaporation?
Which word correctly completes the sentence? My oldest __________ coin collection includes some rare and valuable items.         A. brothers       B.
a plant cell is 0.00001267 meter wide. How is this number written in scientific notation.
Which structural adaptation would help a plant survive better in a shady environment? A. thorns B. small leaves C. large leaves D. brightly colored flowers
how many pints are in 3.5 quarts
What is the value of n in n-2 1/4=1 1/6
How to answer this problem solving question: Anita and Terry ride the subway on sundays to visit their grandparents. There are 2 enterances to the subway from t