flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME Find the surface area of the cube on a triangular prism. 12 cm Blank 1: cm2 9 cm 3 cm 15 cm 6 cm
An egg farm packages 264 total cartons of eggs each month. The Farm has 3 different sizes of cartons. The samalln cartons holds 8 eggs
Question 9 of 10 What is an allele? A. A type of virus B. A group of chromosomes OC. A group of proteins OD. A form of a gene SUBM
aofala,1. ¿Cuántas lenguas indígenas sehablan en el mundo?2. En nuestro país, ¿qué porcentaje dela población es indígena?3. ¿Cuáles son las tres lenguasindígena
What is the nervous system? Write down anytwo functionsof it.
is Donald trump getting impeached this year?
Why might you want something to be divisible? so that it stays in one piece and doesn't fall apart so that you can share it with someone else Submit
What issues does the report indicate to close inequality gaps.Mention issues that redress equality gaps
Why metals are good conductor?​
Answer the following questions.a.b.C.What is the main feature of American Thanksgiving?What do parades include in Thanksgiving in America?When and why is Chuseo