23hallbrooklyn 23hallbrooklyn
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

4 pounds of grapes cost 5$ 7 pounds of grapes cost $8.75. What is the cost per pound?

Respuesta :

braxcopeland0322 braxcopeland0322
  • 11-11-2021

Answer:

$1.25 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Who studied highly successful people and developed the hierarchy of needs? A) Seligman B) Rogers C) Maslow D) Zimbardo
Geometry Exact volume
What is the output of the following program? public class Test { public static void main(String[] args) { new A(); new B(); } } class A { int i = 7; public A()
Giving brainliest to first accurate answer
What is internalized racism and how has it shaped Black and Latina/o families, identities, and experiences? (5 paragraph)
Give three examples of environmental, industrial and bio-chemistry.
To pay for a fishing boat, mai made a down payment of and took out a loan for the rest. on the loan, she paid monthly payments of for years. (a) what was th
Exact volume: Approximate volume:
Giving brainliest!!!!!
please solve it? 1. 3q4 × 2q5 ÷q3 2. 4-² 3. 16^1/2 4.4°