mitchellbreaux
mitchellbreaux mitchellbreaux
  • 15-11-2021
  • Mathematics
contestada

Please help take your time. Sorry about bad pic i give bonus point.

Please help take your time Sorry about bad pic i give bonus point class=
Please help take your time Sorry about bad pic i give bonus point class=

Respuesta :

slavnic75
slavnic75 slavnic75
  • 16-11-2021

Answer:

B C and D

Step-by-step explanation:

that your unit rate is gonna be 3 dollars for a pound because at one pound it is at 3 dollars.

when it hits 24 it is above the 8 in pounds so it will be 24 dollars for 8 ponds

it is non proportional relationship because the line does not cross back and touch the origin

Answer Link

Otras preguntas

If an atom loses or gains an electron, it is called A.Ion B.Isotope C.molecule
Dimitri rode his bike 32 miles yesterday. He rode 12 4/5 miles before lunch and the rest of the distance after lunch. How far did he ride after lunch?
Which of these was the result of the Spanish-American War? A. Cuba became a U.S. territory. B. The U.S. became a world power. C. Puerto Rico became a U
Did zues eat his kids and his love of his life
Up Name 1. A large pool of trash, known to be the size of 3 Texas, floats around in the middle of the Pacific Ocean. Pollution from humans on land, and boaters
what is a pronoun antecedent agreement
Felipe caught 5.4 kilograms of fish .her dad caught 3,900 grams . How much did they catch in all
Any Ideas for some thoughtful, beautiful, but difficult poems? Multiple answers would be preferred. Thanks! =D
What are all of the powers of 3 in range 3 to 1000
Jesse bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?