aflores228
aflores228 aflores228
  • 15-11-2021
  • Mathematics
contestada

need helpi dont really get it to need help

need helpi dont really get it to need help class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 15-11-2021

Answer:

C

Step-by-step explanation:

There are 12 months in 1 year , then

3 lots of 4 months in 1 year and

3 × 3 = 9 lots of 4 months in 3 years

cost of lessons = $174 × 9 = $1566 → C

Answer Link

Otras preguntas

Joe picked up a chess piece carved in the shape of a horse and asked, "Which way can this move?" "The knight can move in any direction and jump over other chess
Sonya went shopping for Valentine's Day. She purchased some chocolate candy that cost $22.00. The candy was on sale for 50% off. How much did she have to pay fo
Brandi is the star of her school's volleyball team. In the first game of the season she had 9 "kills". Then she had the same number of kills in each of the next
Help please I’m trying to do my homework and don’t understand
Which of the following is an equivalent fraction for 2/3? * 1. 6/9 2. 2/8 3. 12/20 4. 10/30
the trilogy is framed around January 20,2009,barack Obama's inauguration day. why do you suppose the author chose this event as the backdrop to the novel ?
4(r - 3k) = r - 5k Solve for r
I need helppppppp with this
ASAP what is the GCF between 20, 24, and 32?
What is an electron shell? How many electrons fit in the first, second, fourth And subsequent shell? Its due tonight so take your time I guess.