NetDivergent NetDivergent 15-01-2015 Mathematics contestada A store has apples on sale at $3.00 for 2 pounds. A.) How many pounds of apples can you buy for $9? B.) Suppose each of the apples weigh about 5 ounces. Can you buy 24 apples for $9? Explain