s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

PLS HALP In eukaryotic chromosomes, DNA is tightly coiled around proteins called what?
According to Washington, what is necessary for parliament to pass taxes on the colonists
What country is 60 degrees north and 15 degrees east
what multiplies to 48 and adds to -13
What is the keyboard shortcut for pasting?
what were the impacts of the french revolution on other countries/revolutions(in 4-5 sentences)
What are two reasons for converting a document or record into a digitized format?
Similar to a paragraph in prose, a poem is divided into groups of lines called _____.
The fortieth odd number is 81 39 79 41 and the sum of the first forty odd numbe
Origin of the word street