mahaliarune
mahaliarune
13-12-2021
Mathematics
contestada
find the ratio
3 ounces cost $2.73
Respuesta :
RocketMath
RocketMath
13-12-2021
Answer:
1 : $0.91
Step-by-step explanation:
divide 3 by 3
divide 2.73 by 3
1:0.91
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
If a 16-foot silo casts a 12-foot shadow, what is the measure from the tip of the shadow to the top of the silo?
Lois goes over and over in her mind the time she heard the shout on the cliff, but she cannot remember its exact sound. How does the author characterize this se
Sort the phrases into the appropriate bins depending on whether they describe the hypothalamus, posterior pituitary, or anterior pituitary.
Why is physical activity important for all teens, regardless of?
Are jury trials for juveniles are permitted in all states?
If a solution of lead iodine has [i-] = 1.1x10-4 m, what is the lead (ii ion concentration at equilibrium?
A train approaching a crossing changes speed from 25 m/s to 10 m/s in 240 s. How can the train's acceleration be described?
The total sales for a concert, s, is proportional to the number of tickets purchased, n, at a constant price. If the price of a ticket is $24, which equation r
The sum of a number and its squad is 42. which equation can be used to find the two number for which this is true
describe the difficulties of workers trying to organize unions and improve working conditions