oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

Which biconditional is NOT a good definition? a. An angle is a right angle if and only if its measure is 90° b. An angle is acute if and only if its measure is
what is the best example for biodiversity
Just need help on 13 and 16
I need help on this plz help
how would you ask someone the time of day in spanish
how would i solve these?
A frame is 45in. by 32in how many square feet in the area of this frame?
The sum of two numbers is 48. If one third of one number is 5 greater than one sixth of another number, which of the following is the smaller number? A.6 B.26
What is the equation, in slope-intercept form, of the line that is perpendicular to the line y – 4 = –(x – 6) and passes through the point (−2, −2)?
Which one of the following is a legislative power held by state legislatures? A.selecting federal judges B. Approving or rejecting executive appointments C. Def