josejaimes82 josejaimes82
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

Erin bought 4 jars of jelly and 6 jars of peanut butter for $19.32. Adam bought 3 jars of jelly and 5 jars of peanut butter for $15.67. Find the cost of a jar of peanut butter?

Respuesta :

goldenxtaeh
goldenxtaeh goldenxtaeh
  • 13-12-2021

Answer:

the jar of peanut butter is $2.36

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The protest reformation started primarily
Why does Malcolm X say that he is not " anti white "
What is the purpose of the scientific method
NEED HELP PLEASE don't know how to solve
simplify the expression: 7d +12-14d-3
What is the relationship between a scientific theory and a scientific law
Gerald asked the students in his class how many pets they have. The results of the survey are: 0, 1, 3, 0, 2, 3, 5, 1, 0, 0, 2, 1. Which type of graph would
Which expression is equivalent to √225/625M^4N^6?
A shopping mall has a length of 200 m and a width of 75 m. What is the area of the mall?
The effective rate of a $30,000 non-interest-bearing simple discount 5%, 60-day note is