gilbertfart10
gilbertfart10 gilbertfart10
  • 14-12-2021
  • Mathematics
contestada

BRO PLEASE HELP!! D:

BRO PLEASE HELP D class=

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 14-12-2021

Answer:

460 minutes

$87.40

Step-by-step explanation:

Let m = number of minutes.

Plan A:

cost = 0.14m + 23

Plan B:

cost = 0.19m

0.19m = 0.14m + 23

0.05m = 23

m = 460

The two plans cost the same for 460 minutes.

cost = 0.19m

cost = 0.19(460)

cost = 87.4

Their cost is $87.40.

Answer Link

Otras preguntas

What would be equation of symmetry of this question
share insights that make him/her realize the importance of personal development in making a career decision as an adolescent;
Types of discrimnation
Select the appropriate technology for hardware security (strong PUF, weak PUF, TRNG) for the following applications. Justify your choices. (i) ID generation of
Reading Task 1: ‘Hunger Games: Catching Fire’ Extract This is the opening of ‘Hunger Games: Catching Fire’: the next book in the trilogy. Read the ext
Which of the following expressions are equivalent to   ? Choose 2 answers: Choose 2 answers: (Choice A)     A   (Choice B)     B   (Choice C)     C   (Ch
who is the writer of the determined mother​
explain organic chemistry in the most easiest way
Reading Task 1: ‘Hunger Games: Catching Fire’ Extract This is the opening of ‘Hunger Games: Catching Fire’: the next book in the trilogy. Read the ext
In Laura's rugby club there are 13 members who prefer apples, 11 who prefer strawberries and 26 who prefer oranges. Laura chooses a member from the club at ran