lakeisharichardson97 lakeisharichardson97
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the store, 1 candy bar cost $1.29. Write an equation that relates the cost, c, to number of candy bars,n

Respuesta :

fpsshahk30
fpsshahk30 fpsshahk30
  • 15-12-2021

Answer:

4 candy bars cost $5.16?

Step-by-step explanation:

I just added it 4 four times.

Answer Link
lalaland3136 lalaland3136
  • 15-12-2021

Answer:

C= $1.29n

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3 is greater than or equal to w, and w is greater than -6
_____ is the frictional force needed to slow an object in motion
a cereal company puts a colored ring in each box of cereal there are six different ring colors the color of the Rings and each of 50 cereal boxes are shown Belo
identify an equation in point-slope form for the line perpindicular to y=-1/2x+11 that passes through (4, -8)​A.) y+8=2(x-4)B.) y-8=1/2(x+4)C.) y+8=1/2(x+4)D
What is the solution to the following system of equations?
A box contains 14 nickels, 15 dimes and 6 pennies. if a coin is picked at random from the box, what is the average value of the draw in dollars?
If an input force of 202 N is applied to the handles of the wheelbarrow with a mechanical advantage of 2.2. How large is the output force that just lifts the lo
To how many significant figures should each answer be rounded? a) (6.62610^-34 Js)(2.997910^8 m/s) / 4.07010^-7 m = 4.880610663391*10^-19 J(unrounded)b) (6.0221
What is the difference?
Jeremy wants to save $130 to buy a bird bath. He has already saved $89, how much more does he need to save? Write an equation and solve. A) x + 130 = 89; Jeremy