yeetster12321
yeetster12321 yeetster12321
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

The heart candy costs 3.45 for 10 boxes at Walmart. They cost 3.95 for 15 boxes at target. Which store has the better buy? Justify your answer with unit prices. (Prices per box).

Respuesta :

s28696219 s28696219
  • 15-12-2021
The answer is 20 try that
Answer Link

Otras preguntas

8(1+5x)+5 = 13+5x help me with my math problem
Igneous rock was found near a campground. Which processes caused these rocks to form?
How do solids, liquids, and gases differ?
Use properties to find the sum or product  93 + (68+7)
Compare and contrast four types of friction
solve the equation sin (x° - 20°) = cos 42° for x, where 0 < x <90
How are weight and force related? Explain using complete sentences.
What happens when an object with a lower density is placed in a container with an object with a higher density?
A room is 8.5 m long,6.5 m broad and 3.4 m high. It has two doors, each measuring (2 m 1m).Find the cost of painting its four walls at £160 per m.
senator Dodd of Illinois was elected in 1998 If he decides to run again when his term expires in what year will the election occur a) 2006 b) 2004 c) 2002 d)200