jeanestephanie5
jeanestephanie5 jeanestephanie5
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

vvsanks
vvsanks vvsanks
  • 16-12-2021

Answer:

3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A.) What is the scale factor that bring EFGH to TUVW? B.) What is the area of EFGH? C.) What is the area of TUVW? D.) What is the ratio of their areas? E.) How
You have decided to do a science fair project involving plants. Which of the following represents a well-stated hypothesis? A. if I vary the amount of sunlight
A student is measuring the effects of an electric circuit on a compass, and he is testing to see if increasing the current will cause the compass needle to chan
How many adventures put of 10 will be dead within the first year of arrival
joe and kim split a pound of grab bag and gumdrops. how much did they each pay
Given: ∠ABC is a right angle and ∠DEF is a right angle. Prove: All right angles are congruent by showing that ∠ABC ≅∠DEF. What are the missing reasons in the st
A physical map primarily shows
In the triangle below, calculate the cot θ.
What water use has decreased in Eastern Europe?
what equation represents "fifteen more than r is 61"?