iriaoriakhi552 iriaoriakhi552
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If we travel 400 miles and used 11 gallons of gas, how much would our trip cost us if gas was
priced at $2.03 a gallon?

Respuesta :

asilencerchan
asilencerchan asilencerchan
  • 15-12-2021

Answer:

$22.33

Step-by-step explanation:

2.03 x 11 = 22.33

Answer Link

Otras preguntas

Can you find three errors in this sentence "Neither the man or his brother have any idea if the brick was thrown at him."
In the Small Basic programming language, please explain how one would add up the sum of any number of data points. Meaning, that, depending on user input (the a
45x678 using the distributive property
how were mayan cities organized
I need help with this problem. I do not know how to solve this one.Consider the functions:  f(x) = square root 3(x-1),  g(x) = x^3+1Now find each of the followi
heathers weekly pay is directly proportional to the number of hours she works at the record store. her pay is $174 for 24 hours of work. find the amount of pay
what is the quotient of 5.46 and 0.006? Please show work and (quotient means division)!!
Alex usually runs for 21 hours a week, training for a marathon. If he is unable to run for 3 days, describe how to find out how many hours of training time he l
Trent spent 50 minutes at the neighbor's house. He spent 2(over)5 of the time swimming. How many minutes did Trent spend swimming ? P. S In the first picture i
how did paleolithic people acquire food from their natural enviroment