Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Amir arranged 9 photos on a bulletin board. He put the photos in rows. Each row contains the same number of photos. How many photos could be in each row.
what was the effect of the 14th Amendment?A. it gave large plots of southern land to former slavesB. it officially made all former slaves citizens of the usC. i
CAN SOMEONE HELP PLEASE What is F, theirs a picture to help.
prime or composite23 28 33 38
what is the velocity of a quarter drooped from a towards after 10secounds
What is the equation of a line through the point 2,2 and parallel to the line y =2x+4
Cameron is designing a calendar as a fund raising project for math class. The cost of printing is $500, plus $2.50 per calendar. Write an equation in slope inte
Nikita is upset that Amit scored higher on the ACT than she did. She decides to start telling people that she saw Amit go back and fill in answers on the test a
What is the definition of speaker in poetry?    A.the poet him/herself    B.the main character, invented by the poet    C.the person whose “voice” delivers the
How will the bill of rights ensure that the government does not abuse its power?