sriskakiCole sriskakiCole
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

Seven pounds of grape cost $10.14 how much would 3 pounds cost?

Respuesta :

RosePetals1 RosePetals1
  • 15-01-2017
3 pounds would cost $4.34 because you do 10.14÷7×3 to find 3 pounds hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this by completing the square? 6x^2-10x+4=0 I got 3x-5/2=+or-√17/2. I'm not sure.
What is the percent 200% of 54
Pleasee help!! Which of the following would most likely go in una ensalada de frutas? -las zanahorias -la cebolla -las uvas -la carne
4. Mr. Ramos notices a pattern in the number of people attending the weekly students governing. For weeks 1,2,3,4, and 5, the number of students attending the m
How did the cotton gin lead to the spread of slavery? (Hint: There are three reasons)
In the book peak by Roland Smith what does Peak give Zopa! Thx
a rectangular patio has a length of 12 1/2 feet and an area of 103 1/8 square feet .what is the width of the patio?
Which layer of soil is made up of partly weathered rock? Also whats it called?
Distributive Property1. What is the value of x? 4(6 + 7) = 4 • 6 + x • 7 x = Can someone please help me? I dont really understand.Which expressions show how 6
1/8 cups of butter are for 4 people how much is enough for 32