krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

is 1/2 equal to 3/6?
A photograph of a child has a width 2 inches longer than its length. The proud parents decide the photo is cute enough that they want a larger version. The pict
How did the cotton gin lead to the spread of slavery? (Hint: There are three reasons)
What is the most abundant metalloid in the universe
4. Mr. Ramos notices a pattern in the number of people attending the weekly students governing. For weeks 1,2,3,4, and 5, the number of students attending the m
What distinguishes the U.S. Supreme Court from a state supreme court? State supreme courts have rulings that can be overturned, while U.S. Supreme Court rulings
Which object had more potential energy when it was lifted to a distance of 10 meters? Show your calculation. (Remember that gravity = 9.8 m/sec2)
Which of the following was not a result of the Mexican-American War? Select one: a. Texas gained its independence from Mexico. b. The United States purchased a
a rectangular patio has a length of 12 1/2 feet and an area of 103 1/8 square feet .what is the width of the patio?
explain why atoms move at different speeds depending on whether they are in liquids or solids.