madisonj52 madisonj52
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

what is $16 divided by 4 pounds and $1 divided by 4 ounces

Respuesta :

jellopuffs
jellopuffs jellopuffs
  • 12-01-2022

Answer:

8.81849049 U.S. dollars / kg

Answer Link
GoldenSloth24
GoldenSloth24 GoldenSloth24
  • 12-01-2022

Answer:

4.25 in total

Step-by-step explanation:

separate it is 4 and 0.25

Answer Link

Otras preguntas

– 2k+ – 8+ – 10–10+ – 2
What is the value of p? 140° 90° p
What is the value of y? A. 120° B. 66° C. Cannot be determined D. 60°
What piece of equipment is essential for a good ride in the mountains? A. Des bottes. B. Un sac de couchage. C. Un vélo tout terrain (VTT). D. Un sac à dos. SUB
I NEED HELP ASAP CONGRUENCY IS NOT MY STRONG POINT
round off 6406 to the nearest thousand​
2x + 3 + x A) 6x B) 3x+3 C) 2x+3x
the cost of the food that was originally 300 php was reduced to 180 php. what was the percent of the reduction​
A laboratory technician needs to make a 40-liter batch of a 40% acid solution. How can the laboratory technician combine a batch of an acid solution that is pu
When was Henry VIII King of England?