ranboo143
ranboo143 ranboo143
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

steve bought 47 pounds of peanuts that cost $0.89 per pound how much did he pay

Respuesta :

laleydesales
laleydesales laleydesales
  • 13-01-2022

Answer:

$41.83

Step-by-step explanation:

I believe its 0.89 multiplied by 47 that results to 41.83.

Please correct me if I'm wrong hehe.

Answer Link

Otras preguntas

does inflation increase or decrease the rate of return?
Josh served 13 pints of orange juice at breakfast. How many quarts of orange juice did he serve? _________________ qt ____________ pt **Input your answer like t
PLEASE HELP ME WITH THIS FAST!!!! Do you think the world had a responsibility to help with this human rights issue? Explain why or why not. (1 paragraph)
graph the line x=2I'm bad with graphs​
PLEASE QUICKLY! WILL SELECT BRANLIESTWhich describes the effect of the transformations on the graph of f(x) = x2 when changed to f(x) = 1/4(x - 3)2 - 9? A) str
can someone help me solve B?
Can someone please help I’ve been trying to solve this for a while and can’t so if you’d like to help me feel free to! :)
1.3, 0.9, 1.1, 0.7, 0.5, 1.0 The mode is​
Which is NOT a characteristic of a plant?
all you need is in the photo ​