idrisswalker2 idrisswalker2
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada


You are buying 3.5 lbs of grapes. They are on sale for $1.19/1b. How much should the grapes cost?

Respuesta :

jose2017127
jose2017127 jose2017127
  • 13-01-2022
$4.17 your welcome


Because you rounded
Answer Link

Otras preguntas

How does the author use characterization to develop a theme of the passage?
Because it is possible for investigators to confuse the suspect and destination disks when performing imaging, and to preclude any grounds for challenging the i
A light bulb will be selected at random from the light bulbs at this store. Find the probability that the selected light bulb is fluorescent given that it is la
R. Looper... User Dashboard AP an Geogra... QUIZ Active 1 2 3 4. 5 G 9 10 Which technique is being used when paint is applied to a dry plaster wall? a. Fresco s
What is 2x+x+x+2yx3yxy simplified?
A student is taking a multiple-choice test that has 80 questions. Each question has 5 answer choices. If the student guesses randomly on every question, how ma
6. Suppose that y varies inversely with x. Write an equation for the inverse variation, y = 4 when x-7
An angle measures 47.2° less than the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle? on ixl
NEED HELLLLLLLLPPPPPPP
Mary can make a costume twice as fast as Sam can. If they both work together, they can make it in 6 hours. How long will it take Mary to make the costume if she