tae1524 tae1524
  • 14-01-2022
  • Mathematics
contestada

You are buying snacks. You buy 4 apples and a juice. The juice costs $1.75. The total cost is $4.75. How much is 1 apple?
O $.75
O $1.00
O .50
$1.25

Respuesta :

staniyoungboy123 staniyoungboy123
  • 16-01-2022

Answer:

$75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is 0.21 less or greater than half
you want to discard your old computer ,want to securely erase that data from your hard drive. what can you use to do this and what is the process called?
Sudanese violence against non-Arab peoples in the western province of Darfur has introduced the world to the term Janjaweed. What does this term translate to in
How do you do 60 divided by 8
Palabras en ingles q rimen con skate
What is the birdman cult?
True or False? The government funds research to expand technological capabilities, which positively affects the economy.
Sue answered 80% of 150 test questions correctly. How many questions did she not answered correctly?
In "Atalanta, the Fleet-Footed Huntress," why does Atalanta slow her steps at the end of the race and let Hippomenes win?
Andrea and her partner and writing a 12-page science report. They completed 25% of the report in class and 50% of the remaining pages after school. how many pag