urja2 urja2
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

How many boxes of cereal can you buy with $9 if one box costs $3? in one step eqution

Respuesta :

RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 11-02-2022

Answer:

3 Boxes

Step-by-step explanation:

$9/$3 = 3 Boxes

Hence, you can buy 3 Boxes

[RevyBreeze]

Answer Link

Otras preguntas

What is 17+k=62 for inequalities
Why does Rosa Parks explain “what kind of tired” she was? A. so people will feel sorry for her B. because the other people on the bus said she must be tired fro
Whats the percent of 14 out of 18
What were the Nuremberg Trials? trials in which Nazi leaders were charged with “crimes against humanity” trials in which leading Nazi generals were accused of h
what mutiplication equals to 1400
Which of the following is not a fuel used for cellular respiration
Everado paid $1.12 for a dozen eggs at his local grocery store. Determine the cost of 3 eggs.
What contains 15 neutrons and 13 protons?
What is the answer to 701km-523km445m
supose an original amount decrease by 75%. By what percent must the new amount increase in order to return to the original amount?