raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this one

Q6

I need help with this one Q6 class=

Respuesta :

faizahhafzan06
faizahhafzan06 faizahhafzan06
  • 11-02-2022

Answer:

first answer

x >_ 4.50

nsjsnasiw

Answer Link
stuf2013010299
stuf2013010299 stuf2013010299
  • 11-02-2022

Answer:

(the cost of buying salad per pound) is more than or equal to $4.50

[tex]x\geq 4.50[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me?? :(
What is an ampere? NO GUESSING! ANSWERS ONLY!
Chef Alfredo has noticed some changes in his business. He usually sells 45 pizzas on Sunday afternoons. During football season, he has big television screens te
help please what is the correct formula
180 ÷ 15 = ____ Problem Read aloude Which answer below can be used to solve the division problem above? A 180 × 15 = ___ B 15 ÷ 180 = ___ C 180 × ___ = 15 D
I cant believe youre going to McDonalds again this afternoon. O No apostrophes needed O can't, you're, McDonald's O can't, you're, McDonalds' O can't, you're O
help ill give brainiest pls
The Confederates surrendered at Appomattox Courthouse in April of 1865. The Confederates surrendered at Appomattox Courthouse in April of 1865. True False
Approximately how many islands make up the country of japan?.
The equation y = 0.75x represents the cost of watermelon in dollars (y) and the number of pounds of watermelon(x). What is the cost of an 11 pound watermelon?