harala0108a harala0108a
  • 14-02-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?

Respuesta :

lijahdye0351
lijahdye0351 lijahdye0351
  • 14-02-2022

Answer:

112 gallons

Step-by-step explanation:

4369 ÷ 39 = 112

Answer Link
shenic0521a
shenic0521a shenic0521a
  • 14-02-2022

Answer:

112 gallons. I got that by dividing 4,368 by 39

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

need help on literature, figurative language
What is 5/6 divided by 3/7 in simplest form
Why did the Hebrews view the Exodus as a crucial event? A. It proved that Moses had supernatural powers. B. It proved their God was just and powerful. C. It sho
list the numbers in order from least to greatest. 6.305 6.35 6.035 6.5
Why is the radius of a positive ion always less than the radius of its neutral atom? (A) the nucleus pulls the remaining electrons in closer. (B) The number
at brians bookstore 0.3 of the shelves hold mysteries 25% of the shelves hold travel books and 7/20 of the shelves hold childrens books. which type of book cove
What value of x makes the equation true? –8.6 = –4.1 + x A. –12.7 B. –4.5 C. 4.5 D. 12.7
Why did the Hebrews view the Exodus as a crucial event? A. It proved that Moses had supernatural powers. B. It proved their God was just and powerful. C. It sho
Which statement about race relations in the North and South after Reconstruction is true? A. Segregation continued in the North and South. B. Blacks and whites
Does a nation have the right to enforce its policy preferences regarding issues it considers to be in its sphere of influence?