stuckeye8711 stuckeye8711
  • 14-02-2022
  • Mathematics
contestada

Which one is the best deal : 18 ounces of cheese for $3.60 or 54 ounces of cheese for $11.34 *

Respuesta :

SAVLENinja
SAVLENinja SAVLENinja
  • 14-02-2022
18 ounces for 3.60

3.60•3= 10.8
Answer Link

Otras preguntas

what is 6.12 as a fraction
what is 66 2/3% of 39? what steps do i take to get my answer. and 66 2/3 is a mixed number fraction.
What is convection current
Find the product. 3(m + n)
An object is accelerating if there is a change in speed and/or ________. a. time b. position c. direction d. displacement
Solve. -2(6 - 20n) = 20(2n - 3) a. 40 b. 36 c. no solution d. all real numbers
Which one of the following statements is correct? A. An electron is much larger than an atom. B. An electron has a neutral electrical charge. C. An electron is
With age, muscles can become weaker. This is due to __________.
advise a friend who responds to conflict by AVOIDANCE on why it is not healthy in sustaining positive relationship
what causes learners to drop out of tertiary