jaylenx31
jaylenx31 jaylenx31
  • 14-02-2022
  • Mathematics
contestada

the cost of 2 cartons of milk is 2.50.
what is the unit price

Respuesta :

sanzsarah69 sanzsarah69
  • 17-02-2022

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which is the first image equivalent to?
A 30% discount on $47.50 is
PLEASE HELP!!!!!! Living music identification portfolio I'm stuck on 4,5,6 I've tried so many times
Correct this. We have ranch Thousand island, and blue cheese salad dressing
In Homer's Odyssey, why did Ulysses return to Circe’s island after he visited the underworld? to ask Circe for advice about his journey to avenge the death of s
Match each item to its best description. A.solar nebula planets orbit a star B.accretion disk gas and dust spins C.solar system large cloud of gas and dust
how does rain contribute to a landslide? A. water is capable of moving boulders down a river B. water can knock rocks off a hill C. water always flows down a
Jack observes the development of frog eggs. During his observations, he noticed that within a few hours of fertilization, the single-celled zygote went through
the sum of 2 numbers is 48and there difference is 24 what are the numbers
What type of igneous rock contains large mineral crystals? Explain why.