ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

what key factors led to the American victory at Saratoga
2 factors of 20 add up to 14. What are they?
TRUE OR FALSE? When energy changes form, some of the energy changes to heat.
Given that cos (x) = 1/3, find sin (90 - x)
which expression has a value of 199
What are important facts about weathering
Solve the simultaneous equations: 4x - y = 22 3x + 4y = 26
arranged from least to greatest. -6.6, 5.8, -6 3/4, 27/5, -5 5/8
Given the function g(x) = -3x + 4, compare and contrast g(-2) and g(4). Choose the statement that is true concerning these two values. A. The value of g(-2) is
c=a(w/150) solve for w