ironheart714
ironheart714 ironheart714
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

5 tons of mulch cost $34,000.00. What is the price per pound?
Submit

Respuesta :

Switzerland789
Switzerland789 Switzerland789
  • 16-02-2022
$3.40 per pound

34000 / 10000 = 3.4
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is most likely a theocracy
When starting a small business, it's important to remember:?
name all 4 music composers quick plz
Can you Multiply factors with decimals? How do you know where to put your decimal point in your answer?
every three days Seth goes to the grocery store every brain goes to the store every 5 days what day will they both go
Which body segment of an insect supports the legs and wings?
what are the chemical reactions of a burning candle?
Why does vinegar dissolve in water but oil does not? A. Vinegar is nonpolar like water, but oil is polar. B. Vinegar is a pure substance, but oil is already a
A glass jar contains 1 kg of liquid. This is the same as: 1,000 mL 1,000 cm3 1,000 g
Is 2.6 bigger than 2.661