Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

A perfect correlation is denoted by:
PLEASE HELLPPPPPPPP!!!!!!
From the following Trial Balance and other information, prepare Trading and Profit and Loss Account for the year ended 31st March, 2020 and Balance Sheet as at
PLEASE HHELP ASAP!! I'LL MARK BRAINLIEST FOR FULL ANSWER!! Recovering Ecosystems Worksheet Section 1: Select the Kitakami River region, the Abukuma Highlands, o
Cual es la importancia de la violencia?
Explain the meaning of the expression p + 0.08p.
Please help me with my work
Show how to distinguish between 1,3-cyclohexadiene and 1,4-cyclohexadiene by ultraviolet spectroscopy.
A jacket costs $75, and it is on sale for 60% off. What is the discounted price of the jacket? Explain what you did.
Greta has two pet lizards, Draco and Lizzy. For every 11 crickets Greta feeds Draco, she always feeds Lizzy 8 crickets. Last week, Greta fed Draco 77 crickets.