Rabbitsarefluffy
Rabbitsarefluffy Rabbitsarefluffy
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Matthew bought 16 gallons of gas for $4.25 per gallon. How much did he spend? Show your work.

Respuesta :

jbeck8784 jbeck8784
  • 11-03-2022

Answer:

$68.00

Step-by-step explanation:

16 x 425 = 6800

Just move the decimal 2 places to the left to get 68

Answer Link
n0stal6ic
n0stal6ic n0stal6ic
  • 11-03-2022

Answer:

$68

Step-by-step explanation:

Take $4.25 x 16 which is $68

Answer Link

Otras preguntas

Places in India where cattle farming is done
what is 3(g-7)=2(10+g)
Why would a teacher say that meiosis is actually mitosis happening twice?
A company is planning to make a new kind of radio. The cost to produce x radios is C(x) = 80,000 + 10x. Meanwhile, the revenue earned by selling x radios is giv
wht is the ocelot favorite food?
What are the pH changes in the stomach before and after taking an antacid tablet?
Round the following numbers to 2 decimal places 0.2731.5956.4732.5710.42544.556482.3643325.1741
Which of the following was probably not a stock phrase in eighteenth-century poetry? a) verdant mead b) checkered shade c) simian rivalry d) shining sword e) bo
How did the Ancient Chinese preserve and prepare their bodies for the afterlife?
What is 7/10 - 1/4 (fraction)