OtherwiseTrash OtherwiseTrash
  • 12-03-2022
  • Mathematics
contestada

please the answer to question 1,2,3 and 4

please the answer to question 123 and 4 class=

Respuesta :

nova66
nova66 nova66
  • 12-03-2022

Answer:

1.

x=5

y=4

2.

y=19.8

x=4.2

3.

x=16

y=70.4

4.

a=28

b=25/7

Ver imagen nova66
Answer Link

Otras preguntas

Twelve ounces of Brand X costs $1.50. Sixteen ounces of Brand Y cost $1.92. Find the unit price of each.​
help meee ASAP:) plsss
Slope intercept form
describe the similarities and differences between the structure of the xylem and the phloem.
The slope of CD is 4/3 which segments are perpendicular to CD
Task: Compare the advantages and disadvantages of the iPhone 8 Plus and the iPhone 11
how do we take away when we subtract
Please help fast I’m not sure exactly how to do this or find it
Twenty four girls are trying out for 12 spots on the cheerleading team. If you want to determine how many different groups of 12 girls can be created, would yo
You wish to take flying lessons. The introductory course cost $125 per session and will include 12 lessons. Smith Flying Academy also charges a $50 registration