angelinabilga angelinabilga
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

Jane spends $5.75 for lunch during 5 school days how much does she spend for lunch for ten days

Respuesta :

peep3059
peep3059 peep3059
  • 13-03-2022

Answer:

5.75x2=11.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Given (kg/s) (m/s) , what is the resulting unit?
Economic policy must strike a balance between ideals and
how is jrotc gona be in the future?
which one of the following choices is a mental symptom of distress? a.) high self-esteem b.) sleep disorders c.) memory loss
What were the eastern, western and northern boundaries of the Egyptian settlement?
"My family have madae the story of my life" Is this a simple or a compound sentence? 10 POINTS FOR WHO ANSWERS QUICKLY!
The first major military engagement of the American Revolution took place near a. Boston. b. Saratoga. c. Philadelphia. d. Yorktown.
Economic policy must strike a balance between ideals and
Tory had $20 to buy a birthday present for her dad she decided to buy a DVD for 18. The sales tax is 7% does she have enough money explain your reasoning
what is the unit rate of 36 gal in 12 min