samiyah052418 samiyah052418
  • 14-03-2022
  • Mathematics
contestada



Austin bought three boxes
containing chocolates, each
at $4.61 and four boxes with
pastries, each at $3.20.
How much in total did he
have to pay?

Respuesta :

20spitmandavies19 20spitmandavies19
  • 14-03-2022

Answer:

$26.23

Step-by-step explanation:

$4.61 times 3 equals $13.83

and $3.20 times 4 equals $12.8

Answer Link

Otras preguntas

A cookie recipe calls for 2 cups of chocolate chips to make 24 cookies. How many cups of chocolate chips do we need to make 48 cookies? solution only need to in
help me on this one plzz
Please answer this ill give brainliest to the best A student worked out the following problem: Solve: 8x + 10 – 6x + 4 = 24 Step 1: 2x + 14 = 24 Step 2: 2x = 38
Zander uses an on-line store that sells songs for $1 each and movies for $6. He used all of his $20 allowance to buy 10 items. How many songs and how many movie
on the speedway its 80 mph how many meters per second is it
Working out at 75% of my target heart rate would be which part of the FITT principle?
What is the ratio of water to carbon dioxide? 2 C2H6+7 O2=6 H2O+4 CO2
1) it takes 4 gallon jugs of water to fill 104 glasses equally. How many jugs are needed to fill 338 glasses equally?
HELP FAST A grasshopper reaches the highest point in its jump from one plant to another. Potential Kinetic
I will give you BRAINLIEST for the correct answer Please help me !!!!!! (mean/bad answers get reported 30 ponts) the story is A WHITE HERON By Sarah Orne Jewett