washingtonshamya76 washingtonshamya76
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

6) Write a function that can be used to represent
the total cost of apples purchased if one pound

Respuesta :

ecomer0001
ecomer0001 ecomer0001
  • 15-03-2022

Answer:453.59237

Step-by-step explanation: we know that each apple weighs 120 grams so we can add them up to get 453.59237 it would take about 3 apples to get 453.59237 so 453.59237 is our awnser

Answer Link

Otras preguntas

Use properties to find the sum or product 8x51
What did the attack on the U.S. military barracks in Beirut and other terrorist incidents against Americans and other westerners reveal about a new worldwide da
which of these are a bronsted acid, a bronsted base or are both the bronsted acid and the bronsted base? PO4^3-          ClO2-NH4+HCO3-H2PO4-
Find an equation of the line that satisfies the given conditions: through (1/2, − 2/3);  perpendicular to the line 6x − 12y = 1
9t-6-6t=6. How do you find the answer
Please help In the sequence below the first term is 2 and each term after the first is k times the preceding term where k is a constant. What is the value of th
what is 7.75 in word form?
how to slove A=10,000(1+.08/2)*12
Besides supporting and protecting a cell, the cell membrane __ what enters and leaves the cell??
Describe an advantage of using dry ice to ship cardboard cartons of ice cream over long distances.