anitaljoyner1
anitaljoyner1 anitaljoyner1
  • 11-04-2022
  • Mathematics
contestada

If apples cost $1.08 per pound, how much would 3.8 pounds cost?

Respuesta :

LukeAmos
LukeAmos LukeAmos
  • 11-04-2022

Answer:

4.10

Step-by-step explanation:

1.08 * 3.8 = 4.104

but money is 2dp so...

4.10

Answer Link

Otras preguntas

In 2011 Aroldis Chapman threw a 105 mi/hr (47 m/s) pitch, the fastest recorded in the major leagues. What was the greatest momentum of the 145 gram baseball? 2.
The overall purpose of homeostasis in the body is to store fat and release energy. act as the building blocks for proteins. maintain a stable internal environme
The price of a particular stock is represented by the linear equation y= -0.91x + 103.47, where x represents the number of weeks the stock has been owned and y
what is the missing value in the table below? Hours Minutes 2 120 3 ? 7 420 10 600 180 270 300 360
the velocity v of a particle varies with time t according to the relation v=at^2+bt+c . find the dimensions of a, b, and c​
How do you solve x+3-2=4x+7
In art What type of composition that has strong attention getter
Amoeba Sister/Video Recap:Carbon and Nitrogen Cycle Answers?
Show your work on the problem. There are four granola bars cost $2.00. How much does 1 granola bar cost
Average movie prices in the United States are, in general, lower than in other countries. It would cost $80.50 to buy three tickets in Japan plus two tickets in