mariepowelldoralynn mariepowelldoralynn
  • 13-04-2022
  • Mathematics
contestada

Trent bought four pounds of deli turkey for $2.68 per pound. How much did he spend? $8.42​

Respuesta :

PandaGirlTaylor
PandaGirlTaylor PandaGirlTaylor
  • 13-04-2022
$10.72
Because Trent bought four pounds, you would multiply $2.68 times 4.
Answer Link

Otras preguntas

How were the details of the Iran-Contra Affair discovered?
PLEASE ASAP!! What is the equation of the graphed linear model? y = __x +__
Where does punctuation go in this severance. the most important ingredient for a successful garden she told us is good soil
What was the primary message Congresswoman Chisholm tried to convey to her audience?
Which of the following is not an effect of the drug war in Mexico
why didn't aristocrats like confucianism?
Solve the equation for y. 8x – 9y = 11
how did the relative location of Jamestown make life difficult for the English settlers
Which is the most accurate way to display the entire earth?
you throw a rock out of a 7th story window. you time that it takes 3.7 seconds to hit the ground, and measure that it hit the ground 115 m from the base of the