browne6957
browne6957 browne6957
  • 15-04-2022
  • Mathematics
contestada

A 64-ounce bottle costs $3.45. What is the cost per ounce? Round answer to the nearest cent.

Respuesta :

YuriAndropov YuriAndropov
  • 15-04-2022

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

3.45 divided by 64

Answer Link

Otras preguntas

which year was Barack obama became president?
In which country is genocide still continuing today? Darfur Bosnia Cambodia Guatemala
Who was supposed to meet the three officials sent by President John Adams to France for negotiations? 1.Chief Justice John Marshall 2.Secretary of Treasury Alex
Triangle with sides of 9.2 cm, 4.7 cm, and 8.5 cm
Gluconeogenesis is the process of synthesizing __________.
According to the Anti-Federalists, a governing document such as the Constitution should most certainly
What part of the plant releases carbon dioxide?
Why do you think developing language skills is important to a child? How would you foster this?
The nurse is asking a client with arthritis questions in order to collect information. which questions asked by the nurse are closed-ended questions? select all
which explains why Factory owners profits for quickly during the Industrial Revolution