williamskeyna williamskeyna
  • 15-04-2022
  • Geography
contestada

Five boxes of crackers costs $9. At this rate, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

jjmatt345 jjmatt345
  • 15-04-2022

Answer:

$36

Explanation:

Answer Link
n9ffv56tr5 n9ffv56tr5
  • 15-04-2022
the answer is 36, this is because 9 divided by 5 is 1.8 and 1.8 times 20 is 36.
Answer Link

Otras preguntas

How reliable is this document as an account of Metacomet’s grievances?
Aim of physical education ? Mental development, physical development, Development of sports, All over development
What is the difference between less than and greater than signs?
when you listen with an intent to understand, you a.seek to understand the other person, you don't interrupt, and you don't make assumptions b.are looking for a
Who was the first European nation to send colonists to the New World? What were their explorers searching for?
[tex] \frac{1}{2} \div \frac{1}{3} [/tex]what is the answer and how do we find it​
Help!!! Which of the following indicates only a relative chronology? A. The Civil War started on April 12, 1861 B. The American Revolution started on April 19,
You'd better see a physician,.......? (didn't you / hadn't you / wouldn't you)​
Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through the given point and is parallel to the graph of the given equation. (-3, 12); y = -3x
In MCG, the coil is wound by wire making 50 turns. If the radial magnetic field has a density of 0.2 Tesla, what would be the magnitude of magnetic force if a c