lilbopeep111 lilbopeep111
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

A carton of half & half costs $.98 for 4 cups. What is the cost per cup?

Respuesta :

evanvessels
evanvessels evanvessels
  • 12-05-2022

Answer:

$00.245

Step-by-step explanation:

.98/4=00.245

please mark brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Homer's The Iliad became the Greeks' source for _______. a.) political discussion b.)economic thought c.)literary discussion d.)religious thought
what is the measure of one angle of a regular octagon
Which is a cause of mechanical weathering? A. carbonic acid B. wind C. hydrolysis D. oxidation
what change took place in the American labor force between 1800 and 1860
Two hikers are 13 miles apart and walking torward each other. They meet in 2 hours. Find the rate of each hiker if one hiker walks 1.3 mph faster than the other
the condition of three congruent angles always creates what kind of triangle ?
how many angles does ten squares have
What makes a verb irregular? (1 point) does not form its past and present by adding –ed or –d to the past participle does not form its past and past participle
what is the difference between 5/12 and 1/4
Felipe can choose 1 snack from a box containing 3 different granola bars, 4 different kinds of fruit, and 2 different kinds of chips. How many ways can Felipe c