jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

Write a chemical reaction to show what happens when NaHCO₃ was added during the extraction step of the experiment.
2x² - (5a-4b)x- (a + 2b) (3a - b)
In Twister, a spinner uses a compound event to determine players' actions. Body Parts Right hand Left hand Right foot Left foot Colors Green Red Yellow Blue Ho
Verify if f(x) and g(x) are inverses of each other where: f(x) =-10x +5 and g(x) = x-5+10 if they are not inverses, find.
Solve each question.Then, check your solution 16. 3a=27 17.b _ -5=-13 18.-4c=36
Circle the termt that does not belong in each of the following groupings A. Pharynx B. Larynx C. Aveoli D. Trachea E. Bronchi
200 million years ago, the continents formed the super continent of Pangea. What were two key aspects of the climate state during this time period?a, Diminished
Find a formula for a polynomial to the least degree that is graphed below. It's x-intercepts are 0 and -3, and the graph goes through the point (-1, 8).
It was a typical fall morning in the Northeast. As usual, I woke up late and quickly dressed for the brisk morning air that would seep into my bones during the
What is the sociological concept that is defined as the, 'approved ways of reaching cultural goals?'