drlogan773
drlogan773 drlogan773
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

2. Determine the cost to cover the top of the fire pit with a piece of sheet metal that costs $25 per square foot. (6 points)

3. Determine the cost to lay down pebbel in the seating area one bag of pebbels covers 5 ft² and costs $8.99​​

2 Determine the cost to cover the top of the fire pit with a piece of sheet metal that costs 25 per square foot 6 points3 Determine the cost to lay down pebbel class=

Respuesta :

katkattyyyyy katkattyyyyy
  • 16-05-2022
Answer:
39
I put that and got it right :)
Answer Link

Otras preguntas

Ahmed sells different types of cake in his shop. The cost of each cake depends on its type and its size. Every small cake costs $x and every large cake costs $(
Help math math math ASAP
if 2^a=√64 and b/a =3 evaluate a^2+b^2​
4. PATTERNS Find the next three terms is the sequence. 2, 5, 9, 14, ...
4. If a person suffered from chronic heartburn and acid reflux, what muscle/sphincter might not be functioning properly? (15 points)​
find area and perimeter of the rectangle with vertices (2,6),(2,-3),(5,-3),and (5,6)​
help please it would be nice! and show work
SOMEONE PLEASE!!50 POINTS
which shows the products ordered from least to greatest​
PLEASE HELP I've tried putting all my working out into the box but it said wrong to..​