army96541
army96541 army96541
  • 13-06-2022
  • Mathematics
contestada

If I bought 4 granola bars for 3.48 dollars, how much money would it cost for one?

Respuesta :

craftingcreeper777 craftingcreeper777
  • 13-06-2022

Answer:

it would cost 0.87 for each granola bar

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonekisuknow918 thatonekisuknow918
  • 13-06-2022
it would be 87 cents per granola bar
Answer Link

Otras preguntas

What are experts in technology who use their knowledge to break into computers and networks, for profit or just as a challenge known as?
Read the excerpt from Heart of Darkness. What is the most likely purpose of this part of the story? A. to describe the character’s conflict with the setting B.
can yall give me some ideas on my black history project. Like what all do i need to put in the project to do it
Select the correct answer. Where did the traditional art of calligraphy originate? OA. China OB. India O c. Japan
A telephone solicitor is responsible for canvassing three suburbs. In the past, 60% of the completed calls to Belle Meade have resulted in contributions, compar
In the past you paid 800$ for rent per month. You now pay $900 for rent per month what is the percent increase
The metal frame of a rectangular box has a square base. The horizontal rods in the base are made out of one metal and the vertical rods out of a different metal
How do you simplify 3(x-2)
What was monet intrested in?
The stressor that causes the most stress is