maya261 maya261
  • 14-06-2022
  • Mathematics
contestada

Malia buys 2 loaves of bread priced at $2.46 per loaf and 2 pound of cheese priced at
$7.48 per pound. How much money did she spend?

Respuesta :

gavin94535 gavin94535
  • 14-06-2022
She spent $19.88 on cheese and bread
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between the short and long carbon cycles?
Can someone please give me the (Answers) to this? ... please ... I need help….
4. Imagine that you wake up and are eating breakfast. You suddenly realize that you have a test today, and you forgot to study for it. You begin to feel nervou
Which element is used for proper function of the muscles? *
(3x +4y)2 is equal to
any five ways to control disease and explain any Three of them​
Wal-Mart buys paper plates for $3.25 and marks them up for 142%. How much do I buy them for?​
find the area of the polygon​
PLEASE HELP!!solve for z12 = 15 ( z - 1/5)​
8 times the difference between b and 4 in a variable expression