dallana72 dallana72
  • 15-06-2022
  • Mathematics
contestada

Tera buys 10 pencils for $1.99.
About how much $ does each pencil
cost?

Respuesta :

EquestrianLion
EquestrianLion EquestrianLion
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents or 0.199

Step-by-step explanation:

Hope it helped!

Answer Link
jacobchuang520 jacobchuang520
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide total cost by amount of items

Answer Link

Otras preguntas

Write a letter to your friend including the ways to reducetemperature in world.​
A baker has 28 pounds of flour. -there are 3 cups in each pound of flour. She uses 5 cups of flour to make a large loaf of bread. How many large loaves of bread
Why did Brutus and other Senators assassinate Julius Caesar? What really happened as a result of his assassination?
If (x)=7.3x,determine f(x)=16
Which of the following exponential functions represent exponential decay? Select three that apply. O A. y = (0.85) B. y = (1.01)* c. y = (0.95)2X OD. y = 1.8(0.
I NEED THE CORRECT ANSWER TO THIS ASAP!!!!!!What is judicial review? a) The ability of courts to rule laws unconstitutional b) The rights of citizens to freedo
What happen to the soviet union?
PLEASE HELP (show work) martin has read ​70% of a book. He has 6 more pages to finish. How many pages are there in the​ book?
I NEED HELP ASAP WILL GIVE 10 BRAINLIEST According to the chart, from 1986-1996, unintentional drug overdose deaths per 100,000 population began to rise. The nu
GEOMETRY. I will give brainliest