unknownperson9252101
unknownperson9252101 unknownperson9252101
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

How much money do you save by purchasing the vanilla cupcakes in a dozen Pak versus buying 12 individual cupcakes? $11.53 for dozen pack and twelve individual cupcakes is $2.15

Respuesta :

godsbre71 godsbre71
  • 12-09-2022

Answer:

You save $ 14.27

Step-by-step explanation:

12 dozen = 11.53

2.15 x 12 = 25.80

25.80 - 11.53 = 14.27

Answer Link

Otras preguntas

Raussaun has had a fever and some swelling lately. He is also very tired and itchy. After diagnosing Raussaun's illness, what treatment would the doctor most li
A student must write a five-paragraph essay about a current social issue. Which of the following topics is probably too broad? A. the challenges of living on m
what reasons does palmer give to justify the arrest of communist in the united states
Why did Gerrit Rietveld use lumber cut in standard sizes for his Red-Blue chair? I'm just trying to hurry up and get done with this PLATO class.
Which stage is the last stage of speciation? A. The populations become adapted to different environments and eventually become so different that they cannot
the annual percentage rate on a credit card determines
If you are stuck in a conversation, the first thing you should do is find a better way to explain your point give the situation some time listen to the o
describing the state of europe after the war
Earth’s axis passes through the_____and South Poles. It takes Earth____hours to rotate once around its axis. Earth revolves once around the Sun in____days durin
A rectangular floor is 27 feet long and 9 feet wide. What is the area of the floor in square yards?