nodiana608
nodiana608 nodiana608
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

alicia bought 2 1/2 dozen donuts for $8.10 . what was the cost per dount

Respuesta :

sunniiscool sunniiscool
  • 13-09-2022

Answer: $3.70

Step-by-step explanation:

30 divided by 8.10 equals 3.70

Answer Link

Otras preguntas

The second one is here also
The following angles are supplementary to each other. mzA= (4x + 30) and mzB = (2x - 30)° Determine x. 15 20 30 60
which of the following characteristics are required for a business expense to be deductible? (check all that apply.)
What is the equation of the trend line in the scatter plot? Use the two yellow points to write the equation in slope-intercept form. Write any coefficients as i
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. If > 0, what values of c and d make the equations true? Equation A Equation B In equation
20. To calculate your electric bill for your home, DTE uses the following equation: C = 5 + 4e where C is how much they charge you and e is the amount of electr
Given m||n, find the value of x.
A rectangular room, / m long and b m wide, has a perimeter p, where p = 2l+2b. a Find the perimeter of a room which is 3.5 m long and 2 m wide. b Find the lengt
PLEASE HELP ASAP DUE TOMMOROW! (35 POINTS) please Were you able to correctly identify all of the minerals on the first try? Which identification test did you en
HELP How does the respiratory system work with the circulatory system to help maintain homeostasis? Group of answer choices It takes carbon dioxide from the air