Seudónimo
Seudónimo
14-02-2017
Mathematics
contestada
asap 13 points and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
In 2018, which was Canada's biggest category of merchandise exports? Multiple Choice:a. food and beverages b. machines and vehicles c. petrol and other fuels d.
2.35 g of Mg(OH)₂is added to 250.0 ml of water. The temperature of the water raises from 20.5°C to 36.0°C. Calculate the molar enthalpy of solution. a) -65.0 k
The dot plots show 9 scores on a 10 question trivia game for two students. Select THREE true statements. A The mode of Noah’s scores is less than the mode
A boy is cycling such that the wheels of the cycle are making 140 revolutions per hour. if the diameter of the wheel is 60cm, calculate the distance covered by
A, B and C completed a work costing 1,800. A worked for 6 days, B for 4 days and C for 9 days. If their daily wages are in the ratio of 5 : 6 : 4, how much amou
Before pulling a nail, be sure that the material holding the nail is _____a. plumbb. clean and dryc. positioned at 90 degrees to your body d. braced securely
Claim amounts for a particular type of medical negligence follow a log normal distribution with mean $15000 and standard deviation $8000.calculate the probabili
By ___________________ the "art" of beer was well established in ancient Sumeria. 1) 3000 BCE 2) 300 CE 3) 3000 CE 4) 300 BCE
What are the symptoms of ineffective temperature regulation in newborns/infants?
The nurse meets with a family to complete a genogram. How many generations should the nurse ask the family members about? A. OneB. TwoC. ThreeD. Four