Seudónimo Seudónimo
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

DAY 2 please help i dont get it

DAY 2 please help i dont get it class=

Respuesta :

toolsjoe2000 toolsjoe2000
  • 15-02-2017
g because she need to sell 20 vases because the cost is 450 and if you divide it by 23 for the price the vases will be sold for it comes to 19.57 and you can't sell .57 of a vase you have to round up to make more than the money spent
Answer Link

Otras preguntas

Rahmi bought 1 pair of jeans and 2 T-shirts. How much did rahmi spend? Write equations to solve. Use a letter to represent the unknown quantity
GIVING BRAINLIEST FOR BEST ANSWER! Solve seven tenths times two fourths. A) two fortieths B) five fortieths C) seven fortieths D) fourteen fortieths
Persons who eat 18-30 grams of ________ are less likely to suffer from constipation, diverticulosis, heart disease, obesity, diabetes mellitus, and certain canc
Process by which plants, algae, and many types of bacteria use sunlight, water, and carbon dioxide to make food and oxygen
Five students each ate 2/3 of their own bag of skittles. What was the total amount eaten?​
Identify the graph of y>−4
What is the best way to describe the truman doctrine?.
For what value of x is the rational expression below equal to zero? x_1/(X - 3)(x + 1)​
Write an equation that can be used to answer the questions. Then solve. Round to the nearest tenth if necessary. How tall is the building?
How to, Evaluate yourself in the learning, time and effort you have put into this course. What grade you think deserve?