nyashia123456 nyashia123456
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 cans of nuts for $9. How much would it cost you to buy 5 cans of nuts

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-02-2017
1 nut costs2.25 so 5*2.25=answer
Answer Link
beyondcrazz
beyondcrazz beyondcrazz
  • 15-02-2017
dived 9 /4 and you get 2.25 times 5 is 11.25
Answer Link

Otras preguntas

is 7/8 less than greater than or equal to 3/4
What nation contains both the Ganges and Indus rivers? A) China B) India C) Indonesia D) Vietnam
The amounts of paper waste generated in a region during two years were 41,300,000 tons and 50,500,000 tons. What was the total paper waste generated over these
Two lines, A and B, are represented by the following equations: Line A: 2x + 2y = 8 Line B: x + y = 3 Which statement is true about the solution to the set of
what is a counter example for, when it rains, it pours?
what happens to water once it reaches earths surface?
Which sport is played individually A.hockey B. football C.basketball D.golf
Is it illegal to make kids clean the school as punishment while having janitors to clean?
Of the following aspects of the story, which one is based on exaggeration rather than historical accuracy?a) to eloborate tortures B)the French leader, General
Hemophilia is an X-linked recessive disorder (Xh) that is passed through generations and can be traced by using a pedigree. What is the probability that a femal